خرید عسل طبیعی از زنبورداران معتمد

خرید مطمئن یعنی خودتان در کنار کندوها، عسل را از زنبوردار خریداری کنید، خرید از آویشا به منزله خرید از مطمئن‌ترین زنبورداران کشور است. عسل‌های طبیعی آویشا همگی خام و گرما ندیده هستند، خواصی که از عسل گفته می‌شود، همگی مربوط به عسل خام و گرما ندیده است. عسل های طبیعی آویشا به صورت خام، دارای برگه آزمایش و همچنین ضمانت بازگشت وجه هستند.

محمد دشتی

بسیار خوش طعم و با کیفیت بود، بسته بندی زیبا و مناسب بود و به موقع هم تحویل داده شد. شد.
من از خیلی‌ها عسل تهیه کردم، اما این عسل واقعا طعم متفاوتی داشت.

فریده باوی

من آویشا رو قبل از اینکه سایت بزنه میشناختم.
عسل‌ها مثل همیشه عالی، گرما ندیده و واقعا خام بودن، ممنونم از مجموعه آویشا

فرزین آرمانیان

از بهترین عسل‌هایی بود که تا الان تجربه کردم، با اینکه من همیشه عسل‌های مرغوب تهیه می‌کردم.
از شیوه بسته بندی و ارسال راضی بودم و بازهم سفارش خواهم داد.

عسل آویشن طبیعی

۳۷۵,۰۰۰ تومان

مشاهده و خرید

عسل چهل گیاه طبیعی

۳۲۵,۰۰۰ تومان

مشاهده و خرید

عسل گون طبیعی

۳۱۹,۰۰۰ تومان

مشاهده و خرید

عسل کنار طبیعی

۳۳۵,۰۰۰ تومان

مشاهده و خرید

عسل مرکبات (بهارنارنج) طبیعی

۳۱۵,۰۰۰ تومان

مشاهده و خرید

عسل زرشک طبیعی

در حال حاضر در انبار موجود نیست.

مشاهده و خرید

تفاوت عسل طبیعی و عسل تغذیه ای چیست؟

عسل طبیعی به عسلی گفته می‌شود که زنبور برای تهیه آن از شهد گل استفاده کرده است، این عسل خواصی که از بدن زنبور منتقل می‌شود را همراه با خواص گیاه مورد استفاده زنبور با خود به همراه دارد و ساکارز آن بسیار کم و زیر ۵درصد است که عسل‌های آویشا علاوه بر طبیعی بودن، گرما ندیده هم هستند.

عسل تغذیه‌ای به عسلی گفته می‌شود که زنبور برای تهیه آن از مواد قندی  استفاده کرده است، این عسل ساکارز بالاتری دارد و خواص خیلی کمتری نسبت به عسل طبیعی دارد، عسل‌های سوپرمارکتی همگی تغذیه‌ای هستند و به دلیل گرما دیدن برای شکرک نزدن، بخش زیادی از خواص را هم از دست داده‌اند.

خرید عسل طبیعی

عسل از محصولاتی است که در چندین نوع کاملا طبیعی، تغذیه‌ای، کاملا تغذیه ای و تقلبی در بازار یافت می‌شود و از بد ماجرا، تشخیص عسل طبیعی از تقلبی چندان راحت نیست، همین موضوع موجب شده که خرید عسل طبیعی برای خریداران تبدیل به یک چالش شود.

شاید در زمان‌های قدیم که صنعت زنبورداری کوچکتر بود و از طرفی پوشش‌ گیاهی هم بیشتر بود، عسل‌هایی که در بازار عرضه می‌شدند عمدتا طبیعی بودند و زنبور برای تهیه آن‌ها تنها از شهد گل استفاده می‌کرد، اما امروز بخش عمده بازار از عسل‌های تغذیه‌ای تشکیل شده است، عسل‌هایی که حاصل تغذیه زنبور از مواد قندی است و خواص به مراتب کمتری نسبت به عسل طبیعی دارد.

علت این موضوع کاهش پوشش گیاهی در خیلی از مناطق و همچنین سختی برداشت عسل طبیعی است، چرا که زنبوردار باید دائما کندوها را به مناطقی که پوشش گیاهی مناسبی دارند جابجا کند از سوی دیگر حجم برداشت عسل طبیعی به مراتب کمتر از عسل تغذیه‌ای است، همه این موارد موجب گران‌تر بودن عسل طبیعی هستند.

ما در آویشا با زنبوردارانی کار می‌کنیم که عسل طبیعی تولید می‌کنند، زنبوردارانی از مناطق مختلف ایران مانند کردستان، آذربایجان، شیراز، مازنداران، خوزستان، خراسان و خیلی از شهرهای دیگر ایران که همگی تنها روی تولید عسل طبیعی متمرکز هستند.

ما به دلیل همکاری چندساله با این زنبورداران، با خیال راحت از آنها خرید می‌کنیم و برای زنبوردارانی که به تازگی قصد همکاری با آویشا را دارند، شرایطی مانند آزمایش حلب به حلب عسل‌های ارسالی را در نظر گرفتیم تا از محصولی که به دست شما می‌رسانیم اطمینان داشته باشیم.

چرا از آویشا خرید کنیم؟

واقعیت این است که امکان آزمایش عسل به دلیل هزینه بر بودن آن برای خیلی از افراد ممکن نیست، در واقع منطقی هم نیست که شما در هر بار خرید دوبرابر مبلغ عسل را برای آزمایش آن هزینه کنید.

در چنین شرایطی بهترین راه برای مصرف کنندگان این است که از زنبوردار مطمئن خرید کنند، چنانچه شما مستقیما با زنبوردار مطمئن در ارتباط هستید، مسلما بهترین راه برای شما خرید از آن زنبوردار است، اما اگر همانند بیشتر افراد به چنین زنبورداری دسترسی ندارید، خرید از فروشگاه هایی مانند آویشا که تنها با زنبورداران مطمئن همکاری می‌کنند بهترین راه است.

در واقع با خرید از آویشا، شما تنها با آویشا طرف هستید و تنها به آویشا اطمینان می‌کنید و در سمت دیگر ماجرا این آویشا هست که زنبورداران مختلف را بررسی کرده و با بهترین‌های آنها همکاری می‌کند.

چرا به آویشا اطمینان کنیم؟

ضمانت بازگشت وجه، کاری است که ما می‌توانیم برای جلب اعتماد شما انجام دهیم. در واقع شما تا ۵ روز پس از خرید عسل می‌توانید به هر دلیل آنها مرجوع کنید، البته به شرطی که تنها به اندازه یک وعده صبحانه از آن عسل مصرف کرده باشید و چنانچه عسل را به آزمایش بردید و متوجه غیر طبیعی بودن آن شدید، ما دو برابر وجه پرداختی را به شما عودت می‌دهیم.

اما ما به محصولاتمان اطمینان کامل داریم چرا که تنها با زنبورداران مورد اعتمادمان همکاری می‌کنیم و برای زنبوردارن جدید شرایط سفت و سخت بررسی محصول را در نظر گرفته‌ایم.

خرید عسل طبیعی آویشا

خرید از بهترین زنبورداران

شناسایی زنبورداران با صداقت و مطمئن از سراسر کشور

خرید عسل طبیعی و خام

کاملا طبیعی و خام

تمامی عسل‌ها به صورت خام و حرارت ندیده هستند

خرید عسل با برگه آزمایش

دارای برگه آزمایش

تمامی عسل‌ها طبیعی و دارای برگه آزمایش هستند

ضمانت بازگشت وجه

ضمانت بازگشت وجه

به مدت ۵ روز به هر دلیل می‌توانید عسل را مرجوع کنید

انواع عسل طبیعی بر اساس خواص

اگر نمی‌دانید که کدام عسل طبیعی برای شما مناسب‌تر است، می‌توانید نگاهی به خواص و مشخصات عسل‌ها داشته باشید و عسل مورد نظرتان را انتخاب کنید. خیلی از خواص بین عسل‌ها مشترک است اما تفاوت‌هایی هم از نظر خواص و همچنین طعم بین آنها وجود دارد که در ادامه مشاهده می‌کنید.

عسل گون: ساکارز پایین‌، شیرینی ملایم، آنتی اکسیدان بالا، تقویت روده، مفید برای کم خونی، تقویت کننده معده، تقویت کننده سیستم ایمنی بدن

عسل چهل گیاه: قویت سیستم ایمنی بدن، موثر برای مشکلات گوارشی، آنتی اکسیدان بالا، طعم ملایم با شیرینی بیشتر نسبت به عسل گون

عسل آویشن: آنتی اکسیدان بسیار بالا، عفونت کش قوی، مفید برای عادات ماهیانه دردناک، موثر برای بهبود دردهای شکمی و سرفه و گلودرد

عسل کنار: شیرینی نسبتا بالا، افزایش زیاد انرژی، تقویت پوست و مو، فعال‌کننده‌ی حافظه و رشد کودکان، تقویت قوای جنسی، ضد التهاب

عسل مرکبات(بهارنارنج): پیشگیری از سرماخوردگی، آنتی اکسیدان بالا، حاوی ویتامین‌های مرکبات، آرام کننده اعصاب و نشاط آور، مفید برای پوست

قیمت عسل طبیعی

همانطور که گفته شد قیمت عسل طبیعی به دلیل سختی تولید آن برای زنبوردار، کاهش پوشش گیاهی مناطق و همچنین حجم کمتر برداشت نسبت به عسل تغذیه‌ای، به مراتب بیشتر از سایر عسل‌های موجود در بازار است. اما در بین عسل‌های طبیعی هم اختلاف قیمت وجود دارد، این اختلاف قیمت به عوامل مختلفی مانند نوع عسل، منطقه برداشت عسل و تازگی عسل مرتبط است.

به طور مثال پوشش گیاهی گون در مقایسه با پوشش گیاهی زرشک فراوانی بیشتری دارد و به همین دلیل عسل گون نسبت به عسل زرشک قیمت مناسب‌تری است.

ما در مجموعه آویشا تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بهترین عسل ها را از نظر کیفیت به مشتریان خود عرضه کنیم و با همکاری مستقیم با زنبورداران سعی کنیم قیمت تمام شده عسل نیز کاهش یابد، اما این موضوع که قیمت عسل طبیعی کمی بالاست، اجتناب ناپذیر است.

خرید عسل خام و گرماندیده

عسل‌ها را بعد از برداشت گرما می‌دهند تا از شکرک زدن آن جلوگیری کنند و همچنین رنگ آن شفاف‌تر شوند، هرچند که انجام اصولی این کار مانعی ندارد اما متاسفانه این کار عمدتا به شکل غیر اصولی انجام می‌دهند و گرما دادن عسل در حرارت بالا موجب از دست رفتن خیلی از آنزیم‌های مفید آن می‌شود.

مزیت خرید عسل خام این است که هیچ حرارتی داده نشده و تمامی آنزیم‌های موجود در عسل، که بیشتر خواص درمانی نیز ناشی از آن است حفظ می‌شود. وقتی عسل بعد از مدتی شکرک می‌زند یعنی این عسل حرارت داده نشده است و این کاملا خوب است، هرچند که نشان از طبیعی بودن عسل نیست چرا که عسل غیر طبیعی هم شکرک می‌زند.

سوالات متداول در رابطه با خرید عسل طبیعی

تفاوت عسل طبیعی، تغذیه‌ای و تقلبی در چیست؟

عسل طبیعی به عسلی گفته‌ می‌شود که زنبور برای تهیه آن از شهد گل‌ها استفاده کرده است. عسل تغذیه‌ای به عسلی گفته می‌شود که زنبور عسل برای تهیه آن از مواد قندی مانند آب و شکر یا ترکیب مواد قندی و شهد گل، تغذیه کرده‌ است و در نهایت عسل تقلبی عسلی است که زنبور در تولید آن هیچ دخالتی نداشته و در واقع نام آن را نمی‌توان عسل گذاشت. ( در آویشا عسلی تقلبی وجود ندارد.)

اما از نظر خواص باید گفت که هم عسل طبیعی و هم عسل تغذیه‌ای، هر دو خواصی که به واسطه زنبور عسل به عسل بخشیده می‌شود را دارند، به طور مثال هر دو خاصیت آنتی باکتریالی دارند و برای سرماخوردگی خوب هستند، اما در عسل طبیعی میزان ساکارز کمتر است و خواص گلی که زنبور از آن تغذیه کرده است هم به عسل اضافه شده است.

پس در واقع عسل تغذیه‌ای، عسل تقلبی نیست و اتفاقا خواص بسیار زیادی دارد چرا که توسط زنبور عسل تولید شده است و خود زنبور هم از آن تغذیه می‌کند، همچنین بد نیست بدانید که همه زنبورداران در مقاطعی به دلیل نبود گل در فصول مختلف از تغذیه آب و شکر برای کندوهایشان استفاده می‌کنند و این کار کاملا مرسوم است.

چطور عسل طبیعی را تشخیص دهیم؟

ابتدا مشخص کنیم که منظور از عسل طبیعی چه عسلی است، عسل طبیعی به عسلی گفته‌ می‌شود که زنبور عسل برای تهیه آن از شهد گل‌ها تغذیه کرده است. حالا برای تشخیص این نوع عسل تنها یک راه مطمئن وجود دارد و آن هم آزمایش عسل در آزمایشگاه است تا میزان ساکارز و دیگر فاکتورها بررسی شود و مشخص شود که عسل طبیعی است یا خیر، که این روش معمولا برای خریدار هزینه دارد، لذا خرید از فروشنده معتمد یک راه مطمئن و کم هزینه برای خرید عسل طبیعی می‌باشد.

ما در آویشا عسل‌های تغذیه و طبیعی را از هم جدا کرده‌ایم و مشتری کاملا می‌داند که در حال خرید عسل طبیعی است یا عسل تغذیه ای، همچنین از آنجایی که عسل تغذیه‌ای هم خواص بسیار زیادی دارد و فروش خیلی خوبی هم دارد، به هیچ وجه دلیل ندارد که ما عسل تغذیه‌ای را به جای عسل طبیعی عرضه کنیم.

دلیل تفاوت رنگ عسل‌ها؟

شاید تصور کنید که با توجه به رنگ عسل می‌توان طبیعی بودن یا نبودن آن را تشخیص دارد، اما هرگز اینطور نیست، رنگ عسل کاملا به منطقه‌ای که کندو در آن قرار گرفته است و نوع گلی که زنبور از آن شهد گرفته وابسته می‌باشد، به طور مثال رنگ عسل کنار به قرمزی و رنگ عسل گون به زردی مایل است.

هزینه ارسال سفارشات چقدر است؟

هزینه ارسال سفارش به طور متوسط ۱۸هزار تومان است اما ما تنها ۹۵۰۰ تومان از این مبلغ را از شما دریافت می‌کنیم، همچنین برای سفارشات ۲ کیلو و بالاتر ارسال به صورت کاملا رایگان می‌باشد.

چه مدت طول می‌کشد تا عسل به دستم برسد؟

بسته به آدرس شما بین ۳ الی ۵ روز کاری زمان می‌برد، همچنین شما می‌توانید با کد رهگیری وضعیت بسته خود را بررسی کنید.

کیفیت عسل‌ها را چگونه تضمین می‌کنیم؟

بهترین و دقیق‌ترین راه تشخیص طبیعی بودن عسل، انجام آزمایش در آزمایشگاه معتبر است، کافیست مقداری عسل را به آزمایشگاه ببرید و فاکتورهایی مانند ساکارز، پرولین، رطوبت، گلوکز و فرکتوز را بررسی کنید، شاید تصور کنید که روش‌هایی مانند کبریت، نگاه به رنگ یا طعم عسل و… در تشخیص طبیعی بودن عسل موثر هستند، اما متاسفانه تنها راه آزمایش است. با چشیدن عسل تنها شاید بتوانید عسل تقلبی بودن عسل را متوجه شوید، اما تفاوت بین عسل طبیعی و عسل تغذیه‌ای تنها با آزمایش مشخص می‌شود.